Küzdősportok

Világszenzáció: Bradley legyőzte Pacquiaót!

""

A Manny Pacquiao – Timothy Bradley összecsapás pár perccel később kezdődött, ugyanis a filippínó-szupersztár végignézte a Miami Heat – Boston Celtics kosárlabda mérkőzést. A világ legjobb bokszolójának tartott Pacquiao csak a találkozó után fejezte be a készülődést (kesztyűk felvétele, a bíró meghallgatása és az ellenőrzések). A közjáték után végre elkezdődhetett a találkozó.

Az első menetekben egyértelműen Pacquiao (54-4-2, 38 KO) volt az aktívabb. Az amerikai képtelen volt felvenni a filippínó-szupersztár tempóját. Bradley-nek (29-0, 12 KO) az ellenfele gyorsasága mellett, még a kombinációival is meggyűlt a baja. Pacquiao a szokásoknak megfelelően rengeteget ütött és többször is kellemetlen helyzetbe hozta ellenfelét. A harmadik, negyedik menetben Bradley a kiütés szélére került, de Pacquiao-nak nem volt meg az ütőereje a befejezéshez.

Az amerikai egyértelműen megvolt fogva, de a legjobb védekezés a támadás elvet követvén rendesen megsorozta a világbajnokot. Pacquiao egy-két tiszta ütés után ráébredt arra, hogy nem kockáztathat, mert az amerikai a súlycsoportváltás ellenére nagyon egyben van. Miután ”Pac Man” visszavett a tempóból Bradley kifújta magát és megpróbálta nyomás alá helyezni a bajnokot.

Pacquiao némi meglepetésre a hetedik menet környékén elfáradt és nyíltá vált a mérkőzés. A filippínó-szupersztár képtelen volt újítani, igaz Bradley sem nyújtott hatalmas teljesítményt. A tizenkét menet után a bírókon volt a világ szeme. A bajnokot nagyon meg kell verni, régen ezt mondták egy világbajnoki címmérkőzésen. Nos, Pacquiao nyugodtan várhatta a pontozást, ugyanis Bradley csak egy-két menetet vitt el.

Az összecsapást megosztott pontozással (Duane Ford 115-113, C.J. Ross 115-113, Jerry Roth 113-115) Bradley nyerte meg, akinek a mérkőzés elején állítólag megsérült a lába. Összehasonlítási alapként. Az ESPN pontozása alapján Pacquiao 119-109-re nyerte meg a találkozót. A tényen ez nem változtat. ”Pac Man” 2005. március 19-e után ismét vereséget szenvedett (Erik Morales), nem mellesleg elveszítette a WBO (Boksz Világszervezet) váltósúlyú világbajnoki címét.